ATA, All American Teams

2014 ATA All American Team (Arkansans)

Junior Second Team

-Austin Scrogin,   Corning  ...............         789
-Noah White,   Rose Bud ..................         497

Sub-Junior First Team

-Garrett Scrogin,   Corning .............        1,213
-John Didier,   Fort Smith  ................            824

Sub-Junior Second Team

-John Riley Wiens,   Lonoke  ............            587

2013 ATA All American Team (Arkansans)

Junior Second Team

-William Brad Hulen, Ark…………… 576

Sub-Junior First Team

-Austin Scrogin, Ark ……………....... 954

Sub-Junior Second Team

-Blake Campbell, Ark …………..…... 863

-J.C. Tune, Ark ............................. 425

-Daniel Griffin ............................. 415

 

2012 ATA All American Team (Arkansans)

Junior Second Team

-William G. Grubbs, Ark…………… 868

-Daniel Grubbs, Ark ………………....507

Sub-Junior First Team

-Brad Hulen, Ark ……………...........839

Sub-Junior Second Team

-Tanner Cooper, Ark …………..….. 502

2011 ATA All American Team (Arkansans)

Junior Second Team

-William G. Grubbs, Ark…………… 686

Sub-Junior First Team

-Haden Zirbel, Ark …………....…..1,293

Sub-Junior Second Team

-Daniel Grubbs, Ark …………….…..708

2010 ATA All American Team (Arkansans)

Senior Vet Second Team

-Doyne Williams, Ark………….......….542

Junior Second Team

-Brett Long, Ark ………………........…..579

-William G. Grubbs, Ark………...…… 480

Sub-Junior Second Team

-Haden Zirbel, Ark ……………............642

 

 

2009 - 1942 ATA All American Team (Arkansans)

Captain Year Last Name First Name Team

  2009 WILLIAMS DOYNE Sr. Vet Second Team
  2008 WILLIAMS DOYNE Senior Veteran First Team
  2007 WILLIAMS DOYNE Sr. Vet Second Team
  2006 MAY W. F. Senior Veteran Second Team
  2005 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  2005 WILLIAMS DOYNE Veteran Team
  2004 WILLIAMS DOYNE Veteran Team
  2003 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  2003 WILLIAMS DOYNE Veteran Team
  2002 WILLIAMS NANCY Women's First Team
CAPTAIN 2002 WILLIAMS DOYNE Veteran Team
  2001 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
CAPTAIN 2001 WILLIAMS DOYNE Veteran Team
  2000 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  1999 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  1998 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  1997 WILLIAMS NANCY Women's First Team
CAPTAIN 1997 WILLIAMS DOYNE Veteran Team
  1995 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  1994 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  1994 HAYS CONRAD Sub-Junior Second Team
  1993 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  1992 WILLIAMS NANCY Women's Second Team
  1991 WILLIAMS NANCY Women's First Team
  1989 CRUTCHFIELD BILLY Industry First Team
CAPTAIN 1972 ANDREWS BOB Industry First Team
  1967 YOUNG C H Men's Honorable Mention
  1965 HULEN CHARLIE Veteran Team
  1955 PETTY JULIUS Men's First Team
  1954 PETTY JULIUS Men's First Team
  1954 PETTY STELLA Women's Second Team
  1953 PETTY JULIUS Men's First Team
  1953 JETER HUDGENS Men's Second Team
  1953 PETTY STELLA Women's First Team
  1952 PETTY JULIUS Men's First Team
  1952 HENDERSON MRS J S Women's First Team
  1951 PETTY JULIUS Men's First Team
  1951 HENDERSON MRS J S Women's Second Team
  1951 PETTY STELLA Women's Second Team
  1949 PETTY JULIUS Men's Second Team
  1948 PETTY JULIUS Men's First Team
  1947 PETTY JULIUS Men's Second Team
  1946 PETTY JULIUS Men's First Team
  1945 PETTY JULIUS Men's Second Team
CAPTAIN 1942 PETTY JULIUS Men's First Team